Masaże orientalne
MASAŻ TWARZY KOBIDO
Japoński masaż Kobido jest zabiegiem liftingującym, którego efekty widoczne są natychmiastowo. Wykorzystuje techniki rozluźniania głębokich mięśni twarzy i stymulacji tkanek. Masaż widocznie spłyca zmarszczki i głębokie bruzdy. Działa jak drenaż limfatyczny, dzięki czemu niweluje opuchliznę i uwidacznia kontur twarzy. Pobudza mikrokrążenie, zwiększa wchłanianie i efektywność składników aktywnych zawartych w kosmetykach.
MASAŻ TAJSKI STÓP
Tajski masaż stóp stanowi cześć tradycyjnych zabiegów medycyny tajskiej.
Wykonywany jest przy użyciu dłoni oraz specjalnego kijka wykonanego z syjamskiego drewna różanego. W trakcie masażu wykorzystywane są między innymi elementy refleksoterapii oraz uciski stref energetycznych. Masaż rozpoczyna się od cieplej, odprężającej kapieli stóp w aromatycznych solach oraz nałożenia na okolicę stopy i podudzia rozgrzewających balsamów. Dopiero tak przygotowane poddawane są masażowi.
Tajski masaż stóp nie tylko stymuluje same stopy, ale także cały organizm. Punktowy masaż podeszwy pobudza receptory, które poprze reakcję odruchową stymuluje wszystkie układy ciała. Tajski masaż stóp jest doskonałą formą profilaktyki dla zmęczonych i ciężkich nóg, zalecany jest również dla osób ze stojącym trybem życia, z nadwagą, noszących ciasne i niewygodne obuwie, a także osobom uprawiającym sporty powodujące przeciążenia w obszarze kończyn dolnych.
Niezwykle relaksuje i odpręża.
Czas zabiegu – 60 minut
MASAŻ BALIJSKI
Masaż balijski to bardzo intensywny i głęboki, holistyczny rytuał, który pozwala poczuć harmonię ciała i duszy.
Jest to rodzaj masażu polegający na zastosowaniu szerokiej gamy dotyku, od delikatnych, po silne naciski punktów akupunkturowych oraz będący połączeniem wielu technik, m.in. masażu relaksacyjnego, uciskowego rozluźniającego, akupresury stóp i dłoni, masażu głowy i twarzy, elementów jogi pasywnej (rozciągania).
Efekty masażu balijskiego:
- złagodzenie skurczów
- zmniejszenie napięcia i bólu mięśni
- poprawa sprawności ruchowej
- zwiększenie ruchomości stawów
- poprawa krążenia krwi
- pobudzenie układu limfatycznego do lepszej pracy
- poprawa rytmu snu
- głęboka relaksacja
- poprawa samopoczucia psychicznego i fizycznego
- złagodzenie bólów migrenowych
Przeciwwskazania:
Wśród przeciwwskazań do wykonania masażu balijskiego wymienia się złamania, choroby nowotworowe, choroby układu krążenia, choroby wirusowe i bakteryjne, choroby skórne takie, jak np. grzybica i egzema, świeże zrosty oraz niezagojone, rozległe rany. Przeciwwskazaniem do masażu balijskiego jest również hemofilia oraz ciąża.
Czas zabiegu – 90 minut